Ali DİNLER - Blog ve Haber Paylaşım Platformu

Dijital Para İle Alışveriş Olanakları Artıyor

Basında 22 Şubat 2017 tarihinde yer alan haber metnimiz:

 

2009 yılında ilk örneğinin üretilmesinin ardından hızla büyüyen ve zamanla bir yatırım aracı haline dönüşen dijital paralar, bazı ülkelerde bulunan önemli şirketlerden alışveriş imkanı da sunuyor. Yakın bir gelecekte dijital paraya karşı olan ilginin daha da artacağı tahmin edilirken, sistemin yayılmasıyla bunun alışveriş olanaklarını da çeşitlendireceği belirtiliyor.

 

TEMEL ALIŞVERİŞLERDE DAHİ DİJİTAL PARA KULLANILABİLECEK

Dijital para hakkında çalışmalar yapan Yatırım ve Dijital Para Uzmanı Ali Dinler, Başkent Ankara ve Türkiye genelinde dijital paraya bakış açısının şekillenmeye ve sağlam zeminlerde oturmaya başladığını belirterek “Dijital para küresel ölçekte kısa sürede kendisini kabul ettirdi. Artık gündelik basit alışverişlerin, hatta gazete, ekmek, süt gibi temel ihtiyaçların dahi internetten sipariş verilebildiği bir dönemdeyiz. Kaynağı ortak olan internetten alışveriş ile dijital paranın büyük bir hızla buluştuğunu gözlemleyebiliyoruz. Çok yakın zamanda, bu tür temel ihtiyaçlarımızı temin ederken bile dijital para kullanabileceğiz. Dünyada dijital para ile ödeme kabul eden şirketlerin sayısı 100 bin bandını geride bıraktı” dedi.

 

DİJİTAL PARA NEDİR?
Dijital para, açık kaynak kodlu yazılımlardan oluşan, fiziki temsili olmayan, arz-talep dengesiyle değeri oluşan bir sermaye aracıdır. Dijital paraların hiçbir devletin merkez bankası ile bağı bulunmamaktadır. Dijital paraların; Bitcoin, Etherium, Ripple, Litecoin, Scoin gibi birçok para birimi ile internette kullanımı hızla yayılıyor.

Zengin Özgür ve Mutlu Olmanın Yolları Nelerdir ?